En Yeniler
Ana Sayfa / Moda / 2018 Yaz Modası

2018 Yaz Modası

2018 Yılı yaz modası cıvıl cıvıl, kıpır kıpır bir yaz olacak. Özellikle mini etekler, şort etekler ve şosrtlar bayanların en çok tercih ettikleri kıyafetler arasında ilk sırada olacak.

Ayaklarda yine çok şık olacak. Rengarek bilekten bağlamalı stilettolar şortlarla ve eteklerle muhteşem bir uyum içerisinde olacak. Stilettolar da karmaşık renkler bir arada, leopar desenler ya da birkaç zıt renk bir arada olacak. Tek renk stilettolar da ise rugan, süet ve kadifemsi dokunuşlar hakim olacak. Ayak bileklerini tokalarla ya da kemerlerle süsleyen bilekten bağlamalı gladyatör model stilettolar şimdiden mağazalarda yerini aldı bile. Yüksek taban kalın topuk ayakkabılar ve dolgu topuklarda yine vitrinlerin baş köşesinde olacak.
Bu yaz çok değişik tarzların buluştuğu bir yaz modası yaşanacak. Şortların, mini eteklerin üzerinde hasırdan fötr şapkalar tarzınıza tarz katacak. Yine çiçek desenli fört şapkalar yaz boyu çok tercih edilecek.

Bu yaz gerçekten çok değişik bir yaz olacak. Kıyafetler, ayakkabılar ve çantalarda genellikle süet hakim olacak. 70’li yılların hippi diye anılan tarzı bu yazın modası olacak gibi görünüyor. Pantolon seçimlerinde yamalı jean’ler, İspanyol paça pantolonlar tercih edilecek.

Geçtiğimiz yazda etkili olan püsküller bu yaza adeta damgasını vuracak. Çantalar, elbiseler, etekler püsküllerle göz kamaştıracak. Özellikle mini eteklerin en önemli dekoru püsküller olacak. 2015 yazında karşımıza en çok çıkacak renk ise renk olacak. Beyaz dantelli mini elbiseler yazın en çok tercih edilen giysileri arasında beklide ilk sırada olacak.

Makyaj modasında ise sadelik ön planda olacak, ama canlı renklere de yer verilecek. Makyaj yokmuş gibi yapılan mat makyajda olacak, elmacık kemiklerini hafif pembeleştirip renkli dokunuşlarda yapılacak. Gözlerde metalik farlar en parıltılı dönemini yaşayacak. Çünkü bu yıl farlar sadece göz kapaklarına değil, neredeyse tüm göz çevresine ve kirpik altlarına da uygulanabilecek. Siyah eyeliner yerini pembe ve mavi gibi canlı renklerle yer değiştirecek.

Trendler kısaca bu şekilde olacak. Ama siz siz olun moda diye kendinize yakışmayacak bir alış veriş yapıp pişman olmayın. Modayı kadınlar belirler. Siz neyi yakıştırıp giyinirseniz, o aslında modanın ta kendisidir.

Canan Cansel KÜÇÜK

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir