En Yeniler
Ana Sayfa / Alışveriş / 600 Milyon Dolarlık ‘Anne Bebek Çocuk’ Sektörü,9-12 Ocak’ta CBME Türkiye Fuarı’nda Buluşuyor

600 Milyon Dolarlık ‘Anne Bebek Çocuk’ Sektörü,9-12 Ocak’ta CBME Türkiye Fuarı’nda Buluşuyor

Türkiye’nin en büyük anne, bebek, çocuk ürünleri üreticileri, distribütörleri ve alıcıları,9-12 Ocak 2019 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi – CNR Expo’da yapılacak 36’ncı Uluslararası İstanbul CBME Türkiye Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor.

Anne Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Tekstili sektörünün yıllık iş hacminin 500-600 milyon dolara, ‘Bebek Araç Gereç ve Mobilyaları’ pazar büyüklüğünün ise 650 milyon TL’ye yaklaştığını ifade eden, CBME Türkiye Marka Direktörü Hatice Dinçer, “36’ıncısını düzenlediğimiz CBME Türkiye, ‘Anne Bebek Çocuk’ sektöründe ülkemizin en uzun soluklu ve istikrarlı fuarı. Bu yıl, 37 bin m2 alanda 750 marka ve 300 firmanın katılımı ile yapılacak CBME Türkiye’ye, ağırlıklı olarak Balkan ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Orta-Doğu, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Doğu Avrupa olmak üzere 125 ülkeden 18 bini aşkın profesyonel ziyaretçi katılımı bekliyoruz. Fuarımızda 2019 yılı İlkbahar-Yaz Bebek Çocuk modası ile başta bebek-çocuk hazır giyim ve aksesuarları olmak üzere; araç gereç, bebek bakım ve beslenme ürünleri, mobilya ve ev tekstili, oyuncak ve bisiklet grubu ile anne ve hamile ürünlerine kadar bebek ve çocuk sektörüne ait tüm ürün gruplarına dair en trend ürünler sergilenecek.” dedi.

Bebek ekonomisi markalaşma ve özgün tasarımlarla büyüyor…

Türkiye bebek çocuk sektöründe hem çok önemli bir alıcı hem de çok önemli bir üretici. Her yıl 1.3 milyondan fazla bebeğin dünyaya geldiği ülkemizde; giyimden araç gerece, oyuncaktan bakım ürünlerine kadar birçok alt sektörde bebek ekonomisinin hacmi genişliyor. Ülkemizin toplam hazır giyim ihracatı 17 milyar dolar ve bu toplam içerisinde bebek giyim ihracatı 1,6’lık bir paya sahip. Kilogram başına ihracat birim fiyatı 20 dolarken, tekstil ürünlerinde sektörün ekonomik büyüklüğünün 500-600 milyon dolara ulaştığı tahmin ediliyor. Yerli firmaların markalaşmaya ve özgün tasarımlara daha çok önem vermesi ile birlikte bebek çocuk giyimi de gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Pazarda, ekolojik ve organik tekstillere olan ilginin artması, dünyanın önde gelen pamuk üreticilerinden biri olan Türkiye’nin bebek çocuk hazır giyim sektöründe avantajlı konumda olmasını sağlıyor.

Bebek ekonomisi markalaşma ve özgün tasarımlarla büyüyor

Yılda ortalama 350 bin adet bebek arabası satılıyor…
Türkiye, büyüyen ekonomisi ve artan nüfusu bakımından bebek araç gereçleri içinde çok önemli bir pazar. Türkiye’de Bebek Araç Gereç ve Mobilyaları pazar büyüklüğü 650 milyon TL’ye yaklaştı. Sadece bebek arabası kategorisinin büyüklüğü 40 milyon dolar civarında ve yılda ortalama 350 bin adet bebek arabası satılıyor. CBME Türkiye’nin destekçisi Bebek Araç Gereçleri Üretici, İthalatçı ve Perakendecileri Derneği BAGİDER’e göre ebeveynler 0-2 yaş grubundaki bebekleri için yılda ortalama 2 bin TL harcıyor, bu rakam 3-4 yaş grubunda bin 600 TL’ye geriliyor.

mammashow’a ‘Anneliğe Dair Her şey’i Deneyimlemek İsteyen 4 bin Anne Katılacak…

Türkiye’de anne ve baba adayları ile 0-3 yaş grubu çocuklara odaklanan ilk ve tek etkinlik: mammashow için hazırlıklar son hızıyla devam ediyor. Hem eğlenceli hem de eğitici pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak mammashow, 9-12 Ocak 2019 tarihleri arasında Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi- CNR Expo’da düzenleniyor. Emzirme odasından, çocuk oyun alanına kadar annelerin ve bebeklerinin her ihtiyacının düşünüldüğü mammashow’da, Aptamil Çocuk Devam Sütleri Beslenme Alanı’nda her gün 250 bebek için beslenme ünitesi hazır bulunacak.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yeni Yıla Yakışan Kırmızı Penti’ler

Penti yılbaşı ruhunu yansıtan kırmızı tasarımlarla 2019’a merhaba diyor. Kırmızı saten ve dantel detaylarıyla şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir