En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Açık Kaynak Yazılım Ve Ticari Yazılım Karşılaştırılması

Açık Kaynak Yazılım Ve Ticari Yazılım Karşılaştırılması

Maliyet

Açık kaynak yazılım iddia ediyorum ticari yazılım savunucuları en azından karşılaştırılabilir her iki modelin de ticari yazılım daha ucuz argüman, bir ürünün ömür boyu maliyet bağlamında düşünülmelidir.

Ticari yazılım daha ucuz satın alma fiyatı, açısından, açık kaynak çözümleri tartışmak mantıklı olma eğilimindedir. Eğer tüm yazılım yaşam döngüsünün fiyat yerine satın Ancak, bir kez yazılım maliyetini kapsayan toplam maliyeti geçerli bir husustur.

Güvenlik

Bu açık kaynak çözümleri, kaynak kodu doğal olarak daha güvenli olan kamu incelemesine için kullanılabilir birlikte, ticari yazılım çözümleri kaynak kodunu yayınladı değil, daha ileri sürülmüştür.

Diğer taraftan, aynı zamanda kaynak kodu daha kolay bulmak ve yazılım hataları öne sürülmüştür yararlanmak için serbest bırakılır kabul eder. Tartışmada bu alanda öfkeleniyor.

Aslında hiçbir teknolojik ürün ve uygulama güvenlik geliştirme veya dağıtım yöntemine göre önceden belirlenir. Bazı açık kaynak kodlu ürünler topluluk daha az güvenli meslektaşları tarafından geliştirilen ticari meslektaşları yanı sıra bazı ticari ürünler, daha az güvenli. Güvenlik özellikleri de önemlidir keşfedilen herhangi bir kusurları düzeltmek için böyle bir yükseltme ve bakım gibi yapılandırılmış ürün tasarımında konular ve hatta daha önemli yazılım dağıtılabilir ne kadar iyi olduğunu vardır.

Esneklik

Ticari yazılım kaynak kodu dayalı açık kaynak çözümleri, argüman müşteriler ve müşteri kodu gerekli değişiklikleri yapmak mümkün sistemin davranışı ile istenen değişiklikleri yapmak için müşteri için daha esnek incelemek. Bu sistem teknik sorunları tespit ve herhangi bir yazılım kendi değişiklik veya düzeltmeler yapmanızı sağlar için sorunu düzeltmek için potansiyel müşterilerin de farkındadır.

Ticari yazılım ve açık kaynak çözümleri yazılım hataları ve güvenlik zayıflıkları gidermek için kaynak mevcuttur. Modeli, hiçbir gelir açık bir avantaj ile ya bilinen güvenlik sorunları için Hata düzeltmeleri. Yazılım sağlayıcıları güvenilirliğini ve güvenilirliğini sağlamak için değil, sadece kendi itibar ciddi etkilenecektir beri yayımlanan hata düzeltmeleri için ticari yazılım düzeltmeleri bir teşvik var, bir hata düzeltme sonuçları daha sorun genellikle bulunmaktadır.

Birlikte çalışabilirlik ve Açık Standartlar

Farklı yazılım geliştirme modelleri değerlendirmek, ya da birlikte çalışabilirlik ile ilgili endişelerini gidermek arzusu bir itme arkasındaki ortak motivasyonları birini seçin. Rakip yazılım ürünlerinin bir dizi seçim için bir müşteri hedefine karşılamak için birlikte çalışabilirlik Standardizasyon yeteneği ve esnekliği kolaylaştırır. Özelleştirilmiş ürünler yerleri kazandı, ancak hızla diğer mevcut çözümlere gelecek eklemeler eski haline veya bu ürünler için benzer çalışamaz duruma kalması önemlidir.

SALİH ÜNAL

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir