En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Ankara da işyeri yatırımları
Ankara’da işyeri yatırımı

Ankara da işyeri yatırımları

Gelişecek bölgeleri önceden tahmin edip, o bölgeler üzerinde yapılacak projelerden pay almak; risksiz bir kazanım olan emlak yatırımlarının prensibidir.

Gelişecek bölgeleri önceden tahmin edip, o bölgeler üzerinde yapılacak projelerden pay almak; risksiz bir kazanım olan emlak yatırımlarının prensibidir. Bu konu için, hâlihazırda devam eden yahut başlayacak olan projelerin takibi ise, açık bir şekilde belli olduğu gibi, önemlidir. Ankara’da işyeri yatırımı yapmayı düşünen tüketiciye böyle bir fırsat sunan, işyeri alımıyla yatırım sağlamayı düşünen tüketiciler de, hangi bölgelerin ofis inşaatının artacağını bilmeleri de yatırımları açısından fayda sağlayacaktır:

Özel sektör gelişiyor:

Kamu binalarının çoğunluğu kapsadığı başkentte, son zamanlarda özel sektör de hareket haline girmiş durumda. Firmaların nitelikli ofis talepleri, arzı doğurmuş ve yatırımcı da kendine uygun birçok proje arasından seçim yapma fırsatı elde etmiştir.

Türkler İnşaat’ın Mahall Ankara, Ege Grup Yapı’nın Maidan, Moment Yapı’nın Moment Beştepe projesi gibi birçok proje son zamanlarda öne çıkıyor. TSKB Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Gizem Var sadece Eskişehir yolu üzerindeki plazaların doluluk oranının sadece 4’ünü %100 olarak belirtirken, kent içindeki merkez alanlarda bu talebin arttığını belirtiyor.

Hangi bölgeler?

Ofis projelerinde öne çıkan bölgeler Çukurambar, Eskişehir yolu, Konya yolu ve Söğütözü. Bütün bu bölgelerdeki ortalama satış fiyatı aylık 10.000TL’yi bulmazken, genellikle 75 metrekare kapalı alana sahip ofislerin sıklıkla tercih edildiği de göze çarpıyor.

Ankara’da ofis projelerinin özellikle erişebilirliğinin önemli olduğu göz önüne alınırsa, bağlantı yollarına olan mesafenin önemi artıyor. Bunun için merkeze daha yakın bölgelerde yapılacak ofis yatırımları yüksek marjlı kazanç elde edilmesine ön ayak oluyor.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir