En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Az sermayeyle yüksek kâr
aracılık ve danışmanlık hizmetleri

Az sermayeyle yüksek kâr

Bir emlak ofisinde yapılan başlıca işlem ve hizmetler alım satım işlemlerinde aracılık hizmetleri ve kiralama işlerinde kiracı ile ev sahibini buluşturma işidir.

Kimi insanlar sabit ücretle çalışmak için kimileri ise girişimcilik için doğar. Eğer siz de girişimcilik seçeneklerini, yapabileceğiniz işleri planlıyorsanız. İlk yaptığınız şey elbette ki son zamanlarda karlılığı oldukça yüksek olan hizmet sektörünü araştırıyorsunuzdur. Son yıllarda şehir planlaması ve yeni yapıların artması da hizmet sektöründe emlak ve gayrimenkul danışmanlığı mesleğinin altını çiziyor. Şimdi gelin mesleğe biraz daha yakından inceleyelim.

Başlıca Hizmetler

Bir emlak ofisinde yapılan başlıca işlem ve hizmetler alım satım işlemlerinde aracılık hizmetleri ve kiralama işlerinde kiracı ile ev sahibini buluşturma işidir. Ana hizmet alanlarının dışında danışmanlık hizmeti veren pek çok emlakçı vardır. Emlak danışmanlığı, kişinin mevcut parasının en iyi şekilde nasıl değerlendirilebileceği ve yatırımlarını ne yönde yapması gerektiği konularda tüketiciye yardımcı olmaktır.

Alternatif Kazanç Yolları

Gayrimenkul ve emlak alanında sadece aracılık ve danışmanlık hizmetleri değil bizzat alım satım da yapabilirsiniz. Sadece hizmet vermek için çok fazla maliyet ve sermaye gerektirmeyen bu meslekte eğer alım satım yapmak istiyorsanız alım satım veya inşaat gibi alternatiflere yönelebilirsiniz. Burada önemli olan husus ise ileriyi görebilmektir. Yatırım yapacağınız gayrimenkulün değerlenip değerlenmeyeceğini önceden kestirmeniz gerekir.

Emlakçılıkta verilen hizmetlerden bir tanesi de tapu devridir. Alım satım işlemlerinde yasalar gereği tapu sicil işlemleri yapılır. Sıklıkla gayrimenkul alım satımı yapanlar dışında pek çok kişiye bu işlemler karmaşık ve zor gelir. Bu sebeple de çoğu zaman bu iş emlakçıya bırakılır. Dolayısıyla da tapu müdürlüğüne ve belediyelere yolunuz çok düşecek demektir.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir