En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Bilgisayar Tamircisi Açmak
İş yeri aç

Bilgisayar Tamircisi Açmak

Teknolojinin gelişimi ile birlikte, milyonlarca aktif bilgisayar kullanıcısına sahibiz. Elbette ki tüm bu bilgisayarların belirli dönemlerde, format, bakım, onarım, tamir, temizlik gibi işlemleri gün yüzüne çıkmaktadır.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte, milyonlarca aktif bilgisayar kullanıcısına sahibiz. Elbette ki tüm bu bilgisayarların belirli dönemlerde, format, bakım, onarım, tamir, temizlik gibi işlemleri gün yüzüne çıkmaktadır. Şöyle bir düşünecek olursak eğer, aslında, yıllarca bu sektörde tamir işi yaparak, tutunabilmek gerçekten mümkün olabilir. Sizlerde bir bilgisayar tamircisi açma fikrini mantıklı görüyorsanız, bazı bilgilere ulaşmanızda da yarar var.

Neler bilmem gerekiyor?

İlk olarak, iş yeri açabilmeye uygun olup olmadığınız önemlidir. Belediye izinleri, mekân seçimi, sermaye, ekip, ekipman bu konuda en önemliler arasında. İş yeri açma belgeleriniz, izinleriniz ve diğer evraklar, ilgili belediye kurumu ile görüşülür. Kuracağınız bu iş, küçük ölçekli bir işletme olacağından, vergi mükellefiyeti konusunda da sorunlar yaşamayacak olduğunuz için, rahat bir ödeme planı da oluşturabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti

Sizlere bilgisayar tamircisi açmak konusunda kısaca bilgiler verdik. Bu bilgilerin içerisinde müşteri memnuniyeti her zaman üst planda tutulmalıdır. Bu sebepten dolayı, tamirin yanı sıra, bilgisayar yedek parça hizmeti de vermeniz, hem kâr marjınızı artıracak hem de müşterilerinizi elinizde tutabilmenizde yardımcı olabilecektir.

Vergi işlemleri

Tabi ki ve dükkân açtıktan sonra, vergiye tabi olabilmeniz mümkündür. Tutacağınız defter kaydı, iş yeri açarken, belediye ve muhasebeciniz ile görüşülmelidir. Tutacağınız defter kaydını ise, gerekli bilgilere dayalı olarak, düzenli ve planlı şekilde oluşturduğunuzda, her hangi bir sorundan da kurtulmuş olabileceksiniz.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir