En Yeniler
Ana Sayfa / Güzellik / Daima Genç ve Güzel Olmak
genc-ve-guzel

Daima Genç ve Güzel Olmak

Bulunduğumuz ortamda herkes tarafından fark edilmek her kadının ve hatta çoğu erkeğinde hoşuna gider, fark edilmenin verdiği öz güvenle artan motivasyon gün boyu insanı zinde tutar.

Genç ve güzel olmanın iksirini duydunuz mu? Evet, var böyle bir şey ama paranızla alamazsınız.
Cilt bakım ürünlerinin cilt yaşına artık yetişemediğinde ya da yılların getirdiği kırışıklık ve sarkıkları görmek istemediğimiz zaman estetik müdahalelere ihtiyaç duymaya başlarız. Aynaya baktığında kendini mutlu hissetmeyip, ilerleyen yaşın izlerini silmek istemesi kişinin kendi tercihi ama geçici bir çözümden öteye gitmeyecektir. Görünümümüz için yaptıracağımız cerrahi müdahalelerin sonu gelmeyeceği gibi bu yöntemlere bağımlı gibi yaşayacak onca zamanı ve parayı bu uğurda harcayacağız. Yirmili yaşlardaki genç kızlar şimdiden başlamışlar ve hepsi birbirine benziyor ve ikiz, üçüz gibi dolaşıyorlar. Birde anlayamadığım sabahları kalkar kalkmaz henüz yüzdeki şişlikler inmeden yapılan makyajlar. Yüz oturmadan yapılan makyaj başarılı olmuyor. Oysaki evden işe gidene kadar yüzümüze biraz zaman tanısak kendine gelecek ve ofiste yapacağımız makyaj hem uğraştırmayacak hem de daha başarılı olacağından bizi daha güzel gösterecektir.

Gençlik dönemi dediğimiz on sekizinden yaklaşık olarak otuz üçe kadar olan zaman, bundan sonra önümüzde yarım asırlık bir süre var. Hayatımızın bu geri kalan kısmını da dolu dolu yaşamamız çok zor değil. Beynimizin komutasında çalışan muazzam bir makine vücudumuz. Sağlığımız için gerekli olan her şeyi zaten üretiyor. İşte o mucize, gençlik ve güzellik iksiri, zihnimizde; insanın kendini sevmesi, gülmekten, yaşamaktan zevk alması etrafına ışıltılar saçmasına yetecektir. Olumsuzluklarda bile paniklemeyip içinde bulunduğumuz durumun olumlu yönlerini bulduğumuzda her şey bizim lehimize değişecektir. Doğum yaşımız değil, önemli olan ruhumuzun hissettiği yaştır ve bu da içimizdeki enerjiyi dış görünümümüze yansıtacaktır. İşte bu noktadan sonra emrimize amade olan cilt bakım ürünleri ve kozmetikler bize daha çok zaman kazandıracak. Aynaya baktığımızda gördüğümüz yüzden dolayı değil artık biz istediğimiz için cildimize müdahale etmeliyiz.

Gençler biran önce büyümek ya da kendilerini büyük göstermek, orta yaşı geçenlerde tekrar gençleşmek istiyor. Belki de bu karmaşa kimse bulunduğu yaşı yaşayamamasından.

Bulunduğun yaşta görünmekle yaşamak farklı şeylerdir…

Tülin Cinci

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir