En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Doğru yatırım daha çok kar
yatırımı güçlü semtleri

Doğru yatırım daha çok kar

Yatırım yapmanın amacı genellikle mal varlığını korumak veya kar amacı güdülerek paranın katlanmasıdır.

Yatırım yapmanın amacı genellikle mal varlığını korumak veya kar amacı güdülerek paranın katlanmasıdır. Yatırım altın, dolar, borsa, gayrımenkul gibi birçok şekilde yapılabilmektedir ancak bunların içerisinden en karlı olanı ve en risksiz olanı olarak genellikle gayrımenkul tercih edilmektedir. Özellikle konutlarda ve boş arsalarda sık sık yatırımlar görmekteyiz. Kişi geleceğini garantilemek ve daha rahat bir yaşam sürmek için emlaklardan konut satın alarak ileriki hayatına zemin hazırlamaktadır.

Turizmde yatırım

Türkiye’nin büyük bir turizm durağı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle Bodrum, Alaçatı, Marmaris, Fethiye gibi doğal güzellikleriyle ve deniziyle ünlü tatil yörelerimize yapılan yatırımlar oldukça karlı olmaktadır. Birçok emlak danışmanı, turizm yörelerine yapılan yatırımların hızlı bir şekilde artış gösterdiğini söylemektedir. Son günlerde büyük iş adamı Ali Ağaoğlu’nun Marmaris’teki Çiftlik Ada’sını satın almasıyla birlikte birçok kişi bu bölgelere yönelerek güçlü bir yatırım yapmayı planlamaktadır. Aynı zamanda Bodrum’da yapılan arazi projelerinin artması da toprağının daha çok değerleneceğini düşündürmektedir.

Kültür başkenti İstanbul

İstanbul’un taşının toprağının artık altın değerinde olması büyük küçük bütün yatırımcıları buraya kilitlemektedir. Özellikle Etiler bölgesine ünlülerin akın etmesiyle birlikte İbrahim Tatlıses de geçtiğimiz günler de bu bölgeye yatırım yapmıştır. Dar gelirli aileler için Gaziosmanpaşa da İstanbul’un yatırımı güçlü semtleri arasında yer almaktadır. İleride oldukça değerleneceği ve yıldızı parlayacağı semtler arasında görünen bir diğer İstanbul bölgesi ise Beylikdüzü olarak söylenmektedir

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir