En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Ekranların Vazgeçilmez Dizisi
Kurtlar Vadisi Terör

Ekranların Vazgeçilmez Dizisi

Televizyon dizileri insanlara yeni bakış açıları kazandırmak, farklı hayatları gözler önüne serebilmek ve hayata dair farklı pencereler açabilmesini sağlamak amacı ile oluşturulan araçlardır.

Televizyon dizileri insanlara yeni bakış açıları kazandırmak, farklı hayatları gözler önüne serebilmek ve hayata dair farklı pencereler açabilmesini sağlamak amacı ile oluşturulan araçlardır. Günümüzde her kanalda çok fazla diziye rast gelebilirsiniz. Ancak ne yazık ki bu dizilerin birçoğu reyting adı verilen belirli bir zaman diliminde dakika başına düşen ortalama izleyici oranına yenik düşmüş olup ekranlara veda etmiştir. İzleyicinin beğenisini toplamış, ekranların vazgeçilmezi olmuş olan diziler ise oldukça azdır. Bunlardan akla ilk gelen isim ise şüphesiz ki Kurtlar Vadisi dizisi olacaktır.

Yıllar Boyu Nefesleri Kesti

Kurtlar Vadisi 2003 yılında senaristliğini Osman Sınav’ın üstlendiği bir mafya dizisi olarak ortaya çıkmıştır. 2 yıl boyunca seyircisini ekranlara kilitlemeyi başarmış bu proje kanal değiştirmesine rağmen reytinglerinden ödün vermemiştir. 2 yıl sonra final yapan Kurtlar Vadisi, ekranlara 2 yıl ara vermiş olup daha sonra Kurtlar Vadisi Terör projesi ile devam etmek istemiştir. Ancak o zamanki siyasi sebepler ve halktan alınan olumsuz eleştiriler karşısında ne yazık ki dizinin sadece 2 bölümü yayınlanabilmiştir.

Günümüzde Reytingleri Düştü

Kurtlar Vadisi Pusu adlı proje ise 2007 yılında başlamış olup günümüzde Kanal D ekranlarında seyircilerinin gönlünü fethetmeye devam etmektedir. Ancak 8 yıldır süre gelen bu dizide kullanılan konularda rutinlik meydana gelmeye başlayınca ne yazık ki seyirci farklı tarzlar aramaya başladı.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir