En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Etiler ve Levent te değerler yükselecek
kentsel dönüşüm

Etiler ve Levent te değerler yükselecek

Kentsel dönüşüm atakları arasında yer alan Etiler zamanla yapılacak olan birçok site ile birlikte çok daha farklı bir görünüm kazanacaktır.

Bilindiği üzere Keller Williams dünyanın en büyük gayrımenkul danışmanlık firması olup İstanbul üzerinde de değerlendirmeler yapmaktadır. İstanbul’un en pahalı ilçesi olarak bilinen Beşiktaş’ın semtleri arasında olan Levent ve Etiler de günümüzde kentsel dönüşüm projeleri içerisinde yer almakta ve Keller Willams bu semtleri değerlendirmeye almıştır. Keller Williams Türkiye danışmanlık temsilcileri, İstanbul’un Rumeli Hisarüstü, Akatlar ve Etiler bölgelerinde yapılacak olan 32 bin metrekarelik bir kentsel dönüşüm sonrasında yenilenen binalardaki metrekare birim fiyatlarının yaklaşık 5 bin 200 dolar civarlarında olacağı belirtilmektedir.

İstanbul’un gözde semtleri

İstanbul’un sosyal yaşam alanlarıyla ve iş yerleriyle en merkezi yerleri arasında bulunan Etiler ve Levent çevresinde yaklaşık 16 bin kişi ikamet etmektedir. Bu bölgelerde kentsel dönüşüm ataklarının hız kazanmasıyla birlikte bölge fiyatlarındaki evlerin metrekare birim fiyatlarında da muhteşem bir artış gözlenmektedir. Hem satış fiyatlarında hem de kiralama fiyatlarında gözlenen bu artışın sebebi ise Keller Williams’a göre yeni inşa geliştirmek isteyen inşaat firmalarının bu bölgeleri hedef edinmesidir.

Kiralarda metrekare 75 dolar

1970’li yıllardan bu yana neredeyse İstanbul’un en güzel yapılarına sahip olan Etiler bölgesi lüks siteleriyle, ticaret ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin oturacağı bir konum olarak yer almıştır. Birçok restoranın, şık mağazaların ve dükkanların da yıllarca açılmasıyla birlikte günümüzde Etiler çok daha lüks bir yaşam tarzını benimsemiş bireyler tarafından kullanılmaktadır. Günümüzde Etiler’de herhangi bir daire fiyatları metrekaredeki birim fiyatları 75 dolardan itibaren başlamaktadır.

Etiler’in çehresinde farklılıklar olacak

Kentsel dönüşüm atakları arasında yer alan Etiler zamanla yapılacak olan birçok site ile birlikte çok daha farklı bir görünüm kazanacaktır. İstanbul’un en lüks semtlerinden olan Etiler yeni ve oldukça iddialı projelere adım atmak için hazırlanmaktadır.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir