En Yeniler
Ana Sayfa / Kadın / Gebelik Endişelerinize Son Verin
gebelik hesaplama

Gebelik Endişelerinize Son Verin

Bebeklerin cinsiyeti hamilelik dönemlerinde merak edilen en önemli konu olmaktadır.

Günümüzde evli çiftlerin en büyük hayali çocuk sahibi olmaktır. Özellikle kadınların bebek sahibi olacaklarını öğrendikleri zaman yaşadıkları duygunun tarifi bulunmamaktadır. Ancak bu süreç güzel olmanın yanında oldukça zorlu zamanların da habercisidir. Çiftleri tatlı bir telaş saracak ve bebek için pek çok bilgiye ihtiyaç duyacaklardır. İşte bu bakımdan web sitemiz size oldukça yararlı olacak bilgiler içermektedir.

Bebeklerin cinsiyeti hamilelik dönemlerinde merak edilen en önemli konu olmaktadır. Genel olarak çağımızda dördüncü aydan itibaren cinsiyetin belirlenmesi, çok eski zamanlardan itibaren Çin’de ortaya konulmuş ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde de kullanılan Çin takvimi ile gerçekleştirilmektedir. Her ne kadar bilimselliği kanıtlanmamış olsa da bu yöntem Uzakdoğu ülkelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yöntemin hesaplanışında yaşınız, hamile kaldığınız ay oldukça önemlidir. Doğduğunuz yıl ve ay takvim başlangıcının sonrasında kalıyorsa bir yıl ekleyerek öncesinde kalıyorsa iki yıl ekleyerek yaşınızı bulmanız mümkün olmaktadır. Bunun yanında bebeğinizin cinsiyetini öğrenmenizi sağlayacak olan tabloya da yine web sitemiz sayesinde ulaşabilirsiniz.

Doğumunuz ne zaman gerçekleşecek?

Gebelik dönemlerinde heyecanlı zamanlar geçirirsiniz. Özellikle bebeğin hangi haftalarda ne gelişmeler yaşadığını öğrenmek size mutluluk dolu anlar yaşatır. Bilindiği gibi gebelik süresi aylarla ifade edilmeyip, 280 gün olarak belirtilmektedir. Bu da 9 ay 10 güne tekabül etmektedir. Ancak bu kısa dönemde bir bebeğin gelişimi tamamlandığından gebelik hesaplama ile gebeliğinizin kaçıncı haftasında olduğunuzu bilmek hem kontrolleriniz açısından hem de bebeğin gelişimini takibiniz açısından önemli bir rol oynamaktadır. Bilinen en pratik yok son adet tarihinizin başlangıç gününe 7 gün ekleyip 3 ay çıkarmaktır. Bu şekilde bebeğinizin yaklaşık doğum tarihini ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında kişiden kişiye doğum zamanı değişebilmekte olup tahmini bir gün elde etmenizde sitemiz size bu konuda da yardımcı olacaktır.

Haftalık takiplerinizi kendiniz yapabilirsiniz

Eğer kaç haftalık hamile olduğunuzu biliyorsanız hafta hafta gebelik kontrollerinizi kendiniz de sağlayabilirsiniz. Her haftanın bebeğinizin gelişimi üzerinde farklı anlamları vardır. Bebeğinizde anatomik ve fizyolojik değişimlerin yanında irkilme hareketleri gibi pek çok değişimin farkına varabileceksiniz. Bunun yanında kendinizde yaşadığınız değişimlerin de kötü anlamlara gelmediğini öğrenmeniz açısından bu haftaları yasamburada|.|com sitesinden takip edebilirsiniz. Böylelikle kendinizin ve bebeğinizin güvende olduğunu bilebilir ve huzurlu bir gebelik yaşayabilirsiniz. Siz de gebeliğinizle ilgili aklınızda soru işaretleri kalsın istemiyor ve faydalı bilgilere ulaşmak istiyorsanız web sitemiz sayesinde bebeğinizi sorunsuz, rahat bir şekilde karnınızda taşıyabilir ve onu güvenle doğuma ulaştırabilirsiniz.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Adet Öncesi Sinirliliği

Adet öncesi döneminin ikinci yarısında bazı kadınlarda beliren sinirlerin gerilmesi halidir. Bu durum adet görmenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir