En Yeniler
Ana Sayfa / Kadın / Gebelik Kabusunuz Olmasın
gebelik

Gebelik Kabusunuz Olmasın

Çiftlerin evlendikten sonra en büyük arzusu çocuk sahibi olmaktır. Özellikle kadınlar için çok özel bir duygu olan bebek sahibi olmanın gebelik zamanlarında oldukça sıkıntılı dönemleri olabilmektedir. Ancak bilinçli bir şekilde geçireceğiniz gebelik dönemi kafanızın rahat olmasını sağlayacaktır. Bilindiği gibi gebelik süresi aylarla değil haftalarla ifade edilmektedir. Kadınlar ortalama olarak 280 gün gebelik yaşamaktadırlar. Bu süre 9 ay 10 gün olarak ifade edilmektedir. Ancak bu dönemlerin takibi açısından hafta hafta gebelik kontrolleri yapılması hem anne sağlığı hem de bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bunun bir diğer önemi de bebek gelişiminde bir problem olmadığına yönelik iç rahatlığı yaşanmasıdır. Bebeğiyle ilgili endişe duyan ve hakkında her şeyi merak eden annelerin yaşadığı anksiyete durumu pek çok kişide bazı sağlık sorunları yaratmaktadır. Tüm bu endişelerinizi ortadan kaldırmak ve yaşanacak olan gelişmelere kendinizi hazırlamanız açısından bu takipleri web sitemiz üzerinden yapabilir ve daha sağlıklı bir gebelik süreci yaşayabilirsiniz.

Bebeğinizin doğum tarihi hesaplaması

Eğer gebelik tarihinizi hesaplamadıysanız gebelik hesaplamanızı yaparak buna göre kendinizi doğuma hazırlayabilirsiniz. Bunun için pratik bir hesaplama yapabilirsiniz. Son adet tarihinizin başlangıç tarihine 7 gün ekleyip 3 ay çıkararak doğumun gerçekleşeceği tarihi bulabilirsiniz. Ancak bu tarih bireylere göre değişmekte olup %5 ihtimalle kesin olarak gerçekleşmektedir. Genel olarak 15 gün öncesi ve sonrası olarak düşünülmesinde yarar vardır. Gebelik sürecinde yaşayacağınız bazı gelişmeler karşısında hazırlıklı olmanız açısından bu hesaplama oldukça önemlidir. Gebeliğinizin kaçıncı haftasında olduğunuzu öğrenerek bebeğinizin karnınızdaki duruşu ya da sizdeki bacak şişliği gibi değişimler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Böylece hesaplayacağınız bu tarih ile kendinizi doğuma ve yaşayacağınız sürece alıştırmanız daha kolay olacaktır.

Cinsiyet belirleme yöntemi

Eski dönemlerden beri kullanılan Çin takvimi uygulaması Çin’de ortaya atılmış olmakla birlikte günümüzde hala Uzakdoğu ülkeleri tarafından kullanılmaktadır. Bu yöntemin esası bu takvime göre çocuğunuzun cinsiyetini belirlemektir. Öncelikle hamile kaldığınız yıldan doğum yılınızı çıkararak yaşınızı belirliyorsunuz. Ancak bu yaşa eğer doğum tarihiniz takvim başlangıcından sonra ise bir ekleyerek önce ise iki ekleyerek kullanacağınız asıl yaşınızı belirlemiş oluyorsunuz. Bundan sonra gerçekleştireceğiniz işlem oldukça basittir. Hamile kaldığınız ay ile bulduğunuz yaşınızı www.yasamburada.com adresinden ulaşabileceğiniz tablo yardımıyla eşleştirerek bebeğinizin cinsiyetini bulabilirsiniz. Bu uygulamanın herhangi bir bilimsel gerçekliliği kanıtlanmamıştır. Ancak Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olarak kullanımı nedeniyle çiftler tarafından da kullanılan bir yöntemdir. Siz de gebeliğiniz hakkında kafanızda soru işareti kalmasın istiyor ve sorunsuz bir gebelik yaşamak istiyorsanız web sitemizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

İyiki Kadınım Diye Kendimize Mutluluk Kırıntıları Üretebiliriz

Yeryüzünde kadın olmak aslında hiçte öyle avantajlı bir durum değildir. Hatta dezavantajı çok daha fazladır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir