En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Girişimciler için rasyonel karar gayrimenkul
emlak ve gayrimenkul

Girişimciler için rasyonel karar gayrimenkul

Gayrimenkul işinde fırsatları değerlendirmek ve eldeki imkânları en verimli şekilde kullanmak şirket için hayati önem taşır.

Bireylerin ihtiyaçları arasında ilk sıralarda barınma ihtiyacı gelir. Bu sebeple de mutlaka ya bir ev kiralamalı ya da bir ev satın almalılardır. Bu durum da hizmet sektöründe bir meslek olan emlakçılığı desteklemektedir. Emlakçılık yüksek sermaye gerektirmeyen kar oranı oldukça yüksek bir meslektir. Özellikle genç girişimcilerin son zamanlarda sıklıkla başvurduğu bir iştir.

Alım-satım Kiralama Aracılık

Emlakçılık yalnızca ev alım satım ve kiralama değil aynı zamanda gayrimenkul danışmanlık hizmetleri vermeyi de kapsamına alır. Bu sebeple de tapu müdürlüğü ve belediye ile oldukça içli dışlı bir meslektir. Bilindiği gibi her ev alım satımında yasalar gereği tapu sicili gerekir. Bu da gayrimenkul hizmet kapısını açar.

Gayrimenkul işinde fırsatları değerlendirmek ve eldeki imkânları en verimli şekilde kullanmak şirket için hayati önem taşır. Ayrıca eğer sermayeniz varsa sadece aracılık hizmetleri değil aynı zamanda alım satım ve ya inşaat da yapabilirsiniz. Burada püf nokta geleceği görebilmek ve sabırlı olmaktır. Beklenmedik muhitler değerlenebilir, bel bağlanan ve değerli bilinen bölgeler ise değerini kaybedebilir. Bu sebeple yatırımlar rasyonel yapılmalıdır.

Gayrimenkul Danışmanlığı

Emlakçılık yapmayı düşünüyorsanız öncelikle açacağınız ofisin bulunduğu muhiti iyi değerlemeniz gerekmektedir. İş yapacağınız bölgede piyasa araştırması, talep düzeyi ve kiralama sıklığını iyi yapmanız gerekir. Bu araştırmalar iyi yapıldığında ileride işinizi geliştirmeniz ve karlılığınızı artırmanız daha kolay olacaktır.

Her işte olduğu gibi emlak ve gayrimenkul işinde de riskler vardır. Fakat öbür yandan külfetsiz, az sermaye gerektiren ve kar marjı yüksek bir meslek olduğu da unutulmamalıdır.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir