En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Hip Hop Dans İle Kendinizi Keşfedin
madydans

Hip Hop Dans İle Kendinizi Keşfedin

Dans etmek bir ifade şekli, bir meditasyon, bir tedavi yöntemi olarak tanımlanabileceği gibi aynı zamanda bir ifade yöntemidir. Dans bir müzik eşliğinde oluş ve vücudun ritme uygun hareketlerle figürler oluşturmasıdır. Dans etmek kimine göre bir rahatlama yöntemi kimine göre eğlenme kimine göre ise duygularını yansıtma yöntemidir. Son yıllarda çeşitlik gösteren dans, sıklıkla şekil değiştirerek farklı formatlarla karşımıza çıkmaktadır. 1970’li yıllardan günümüze gittikçe gelişen ve yaygınlaşan dans türü ise Hip hop dansıdır. Gerçek ismi ‘breakdance’ olan bu dans Amerika menşeilidir ve kısa sürede bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın bir hal almıştır.

Hip Hop Dans Nedir?

Hip hop dansın kökeni 70’li yıllarda Amerika’nın siyahi mahallelerinde azınlık olarak yaşayan zencilerin, adaletsizliğe ve çifte standart uygulamalara olan isyanını dile getiren müzik türü olan Hip Hop’a dayanmaktadır. Hip hop bir sokak dansıdır. 80 yıllarda siyahi Amerikalıların kendi bölgelerini belirlemek amaçlı kullandığı bu dans, kısa sürede beklenmedik bir şekilde yaygınlaşarak tüm dünyaya yayılmıştır. Öyle ki pek çok filme konu olan bu dans günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hemen her şehirde hip hop dansı ile uğraşan, bu işe kendini vermiş kişiler görmek mümkündür. Önceleri para kazanmak için yapılan bu dans için günümüzde kurslar ve dans okulları açılmıştır. Türkiye’de de bu iş için kurulan Hip hop kursu bulmak hiç de zor değildir.

En İyi Hip Hop Dans Figürleri

Hip hop dansında erkeklerin kullandığı figürlerle kadınların kullanıldığı hareketler arasında çok büyük fark yoktur. Bu dans genel anlamda hem erkekler için hem de kadınlar için ortak figürler içerir. Bu dansı genel olarak yerde yapılan hareketler, ayak hareketleri ve kol hareketleri olarak üçe ayırmak mümkündür. Yaratıcılığa bağlı olarak gerek yerde gerek üst dansta kullanılan hareketler gerekse kol hareketleri geliştirilebilir. Ayrıca müziğin ritmine tam uyum sağlamak da hareketleri çok daha estetik ve göze hitap eder hale getirecektir. Hip hop dansta hareketlerinin tamamını ayrıntılı bir şekilde hip hop kursları aracılığıyla kısa sürede öğrenebilirsiniz.

madydans

Hip Hop Dans Kursu Ne Kadar Sürer?

Tüm dünyada hızla yayılan ve hala trend halindeki bu dansın Türkiye’de oldukça beğenilmesi ve gençler arasında rağbet görmesi sonucunda Hip hop eğitimi alabileceğiniz yerlerin sayısı da her geçe gün artıyor. Hip hop dans eğitimi alacağınız kursların süresi yani ne kadar sürede tam anlamıyla bir dansçı olabileceğiniz ise sizin isteğinize ve yeteneğinize bağlı. Çok kısa sürelerde ve ya daha geniş zamanda öğrenmek de mümkün. Pek çok kursta eğitim saatleri sizin isteğinize bağlı olduğundan dolayı bu kurslara giderken okulunuzdan ve ya işinizde feragat etmek zorunda da kalmıyorsunuz. Bu sayede hem günlük hayatınızı aynı şekilde devam ettirirken hem de kursa giderek hayatınıza renk katabiliyorsunuz.

Derslere Gelirken Ne Getirmeliyim?

Gideceğiniz derslerde yanınızda getirmenizi tavsiye edebileceğimiz birkaç eşya var. Bunlardan en önemlisi kıyafettir. Dans ederken tam randıman için mutlaka rahat ve bol kıyafetler tercih etmelisiniz. Derslerde spor ayakkabı giymek de dans esnasında işinize yarayacaktır. Bunların dışında Hip hop dansı yorucu bir tür olduğu için yanınızda bolca su ve enerji verici meyveler getirmeniz de kendinizi tazelemeniz açısından faydalı olur.

Hayatınıza renk, enerji ve neşe katacak bu dans, çevrenizdekilerin size bakışınız değiştirecek. Hip hop dans ile tüm ilgiyi üzerinize toplarken aynı zamanda enerjinizi atabilir ve Hip hop okulunda öğrendiğiniz sıra dışı figürlerle arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz. Hip hop dansın ayrıntılarını ve en güzel hareketlerin kombinasyonlarını öğrenmek ve bir adım önde olmak için hemen bize ulaşın.

Detaylar : http://madydans.com

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir