En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Hizmet Sektöründe Karlı tercih gayrimenkul
emlak sektörü

Hizmet Sektöründe Karlı tercih gayrimenkul

Ülkemizde genç girişimciler için pek çok iş fırsatı var. Özellikle de son zamanda karlılık ve verimliliğin en yüksek olduğu sektör hizmet sektörüdür. Bu sektörde pek çok iş alternatifi olduğu gibi en çok teşebbüs emlak ve gayrimenkul danışmanlığına yöneliktir. Şimdi gelin sektörün yıldızına biraz yakından bakalım.

Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri

Emlakçılık ev, arsa, arazi ve bina alım-satımlarında aracılık hizmetleri sunan bir meslektir. Mesleğe başlama aşamasında çok büyük sermayeye ihtiyaç olmadığı gibi verilen hizmetlerde Türkiye emlakçılar odasının belirlediği kar oranı da oldukça makuldür.

Gelişen inşaat sektörü ve inşaat teknolojilerinin de etkisiyle her geçen gün çevremizde bina sayısı artıyor. Sadece oturduğunuz muhite, hatta şehir merkezlerine baksanız dahi mutlaka bir bina inşaatı görürsünüz. Ayrıca şehir planlaması ve çevre düzenlemeleri de emlak sektörünü destekleyen faaliyetler arasında. Bu sebeple de iş kurmak için en doğru tercihlerden bir tanesi emlakçılıktır.

İşinizi Büyütün

Emlak sektöründe vereceğiniz hizmetler sınırlıdır. Gayrimenkul alım satımlarında aracılık işlemleri, satımlarda tapu ve sicil işlemleri, kiralamalarda kiracı ve ev sahibi arasında aracılık işlemleri yapacağınız başlıca işler arasında. Bunun dışında sermaye imkânınız durumunda da gayrimenkulü bizatihi alıp satarak da işlerinizi geliştirme şansınız var. Bunun gibi durumlarda fırsatları ve kar elde edebileceğiniz gayrimenkulleri iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Piyasa ve arz araştırması yapmanız gerekiyor.

Kısacası bir müteşebbis için emlakçılık, sermaye gerektirmeyen, külfetsiz ve karlılığı yüksek bir meslektir diyebiliriz.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir