En Yeniler
Ana Sayfa / Alışveriş / İnternetten alışverişte pazarlık imkânı

İnternetten alışverişte pazarlık imkânı

İnternette alışverişlerde ürünlerin aynı anda görüntülenmesi ve karşılaştırmasının yapılabilmesinin bir avantaj yarattığı yadsınamaz bir gerçek. Ancak internetten alışverişlerde bu avantajların yanında bazı dezavantajların da olduğunu düşünüyorum. Bu dezavantajların bana göre en önemlisi, benim gibi pazarlık yapmayı seven birisi iseniz, pazarlık imkânının bulunmayışıdır. Pek çok kişi biliyor ki, özellikle teknolojik ürünlerde, örneğin televizyon fiyatları normal fiyatının çok üstünde olabiliyor. Ya da beyaz eşya kampanyaları aynı ürün için her firmada farklılık gösterebiliyor. Bir yerden aldığınız ürün birkaç gün sonra aldığınız fiyatın çok altına düşebiliyor. Günümüzde söz konusu ürünlerin fiyatlarının belirlemesindeki en büyük etken tüketicinin talepleri olmakla birlikte, bu taleplerin yarattığı rekabet fiyat belirlenmesinde en önemli etkenlerden biridir. Ancak bu bize doğrudan yansımadığından, fiyat belirlemedeki rolümüzü pek fazla göremiyoruz.

Pazarlık nasıl yapılır?

Yukarıda yazmış olduğum düşüncelerimden dolayı kısa bir araştırma neticesinde bulduğum bir siteyi sizlerle paylaşmak isterim. http://www.fiyatimbu.com sitesi, bize internetten alışverişlerde pazarlık imkânı sunuyor. Bu pazarlık imkânını doğrudan bizim adımıza yapan bu site, örneğin televizyon fiyatlarını ve beyaz eşya kampanyalarını araştırarak, belirttiğimiz fiyat doğrultusunda, bizim için en uygun olan ürünü tedarik ediyor.

Site nasıl çalışıyor?

Söz konusu site, öncelikle bizden almak istediğimiz ürünün modelini ve markasını, ardından da vermek istediğimiz fiyatı, aynı anlama gelmek üzere, pazarlığın açılış fiyatını istiyor. Bu fiyat ile bir araştırma yapıyor ve bu fiyata en yakın fiyat veren firmalar arasında bir rekabet ortamı oluşturuyor. Firmalar ürünlerini satmak için sizin belirttiğiniz fiyat üzerinden bir yarış içerisine giriyor ve yarışı kazanan size, sizin istediğiniz fiyatta olan ürünü satma imkânına sahip oluyor. Tüm bunlar olurken sizin tek yapmanız gereken şey ise oturduğunuz yerden sonucu beklemek oluyor. Bu imkânlardan faydalanmak için siz de http://www.fiyatimbu.com sitesini ziyaret edin.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yeni Yıla Yakışan Kırmızı Penti’ler

Penti yılbaşı ruhunu yansıtan kırmızı tasarımlarla 2019’a merhaba diyor. Kırmızı saten ve dantel detaylarıyla şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir