En Yeniler
Ana Sayfa / Kadın / İyiki Kadınım Diye Kendimize Mutluluk Kırıntıları Üretebiliriz

İyiki Kadınım Diye Kendimize Mutluluk Kırıntıları Üretebiliriz

Yeryüzünde kadın olmak aslında hiçte öyle avantajlı bir durum değildir. Hatta dezavantajı çok daha fazladır kadın olmanın.

Hemen her gün kadın cinayetlerinin yaşandığı bir dünyada iyi kadınım demek elbette ki çok zor. Fakat mademki kadın olarak dünyaya geldik, önce biz kendimizin farkında olalım. Biz zaten kendimizin farkındayız ama karşı cins bizi fark etmiyor diyorsunuz! Olsun biz kendimize değer verelim.

Kadın olmak avantaj mıdır, değimlidir demeden kendimize avantajmış gibi küçük kırıntılarla moral vermenin bir zararı olmaz.

Mesela diyebiliriz ki iyi ki kadınım çünkü ;

*Her sabah traş olmak ya da mutlaka işe gidip çalışmak gibi bir zorunluluğumuz yok ,

*Takı, kozmetik, tekstil, estetik gibi ihtiyaçlarımızla sanayiye yön veririz. Ekonomi kadın sayesinde üretime daha fazla önem verir.

*Askere gitmeyiz, sünnet derdimiz yoktur.

*Sorabilme yeteneğimiz gelişmiştir. Bir adresi arıyorsak o adresi mutlaka buluruz, çünkü biz soru sorma yeteneği üst düzeyde insanlarız.

*Duyguların en yücesi ve en kıymetlisi Allah tarafından bize hediye edilmiştir. Annelik mertebesini biz kadınlara bahşetmiş ve ayrıcalığımızı yüce katından duyurmuştur. “Cennet annelerin ayakları altındadır “.

*Çok kuvvetli bir hafızamız vardır. Asla unutmaz zamanı geldiğinde sık sık hatırlar ve hatırlatırız.

*Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Bu illaki eş ya da sevgili değil, anne olur, kardeş olur ama mutlaka her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olur. Bu demek oluyor ki zaten tüm başarılar bizim eserimiz.

*Kolay kolay hesap ödemeyiz.

*Çok kararlıyızdır. Bir şeyi gerçekten istiyorsak, o şey mutlaka olur.

*Bayanlara öncelik diye bir kavram vardır, bu kavram bazen hayat kurtarabilir. Mesela bir savaş anında ilk kurtarılacaklar kadınlar ve çocuklardır.

*Bir bayan erkek gibi giyinebilir. Vay be erkek gibi kız maşallah diye övgü bile alabilir, ama bir erkek kadın kıyafeti giydiğinde büyük olay.

*Kadınlar ağlamaz diye bir söz yok. Ağlamak istiyorsak bağıra bağıra ağlayabiliriz.

*Kadın değimlisiniz hepiniz şöylesiniz, hepiniz böylesiniz diyen karşı cinse, annesinin cinsiyetini sorarak onu susturabilecek haklı tarafımız var.

*Dul kalmak kötü bir durum olsa da, maaşımız olması teselli verici.

*8 Mart 1977’den bu yana kutlanan ve sadece kadınlar ait olan bir günümüz var. 8 Mart Dünya kadınlar Günü! Hiç değilse o gün hatırlanabiliyoruz.

Aslında bunlar kadın olmanın mutlu edici yanlarıdır. Son yıllarda artan kadın ölümleri tüm kadınları korkuya ve üzüntüye sevk ediyor. Okuduğumuz tüm yazılar, izlediğimiz tüm haberler hep kadınları üzen yönde olduğu için, biz kadınların yüzünde küçükte olsa bir tebessüm oluşabilsin diye bu kırıntıları yazma gereği duydum.

Kadınsız bir toplum var olamaz. Kadın bir milletin var oluş sebebidir. Önce kadınlar kendini sevmeli.

Canan Cansel KÜÇÜK

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Adet Öncesi Sinirliliği

Adet öncesi döneminin ikinci yarısında bazı kadınlarda beliren sinirlerin gerilmesi halidir. Bu durum adet görmenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir