En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / KİN TUTMAYALIM
Kin tutmak

KİN TUTMAYALIM

Kin tutmak kötü bişey birbirimize kin tutmayalım.

Düşmanlardan nefret ettiğimiz zaman,onlara üzerimizde kullanabilecekleri güç veririz.

Uykumuzu,iştahımızı,tansiyonumuzu ,sağlığımızı etkiliyecektir.

Bizi nasıl rahatsız ettiklerini,bilseler,düşmanlarımız sevinç duyarlar,bi o kadarda rahatsız ederler.
Bencil kişiler sizden faydalanmaya kalktıklarında,onları silin ama onlardan intikam almaya çalışmayın.Aksi halde,onu yaraladığınızdan daha fazla kendinizi yaralarsınız.

İntikam alma isteği size nasıl zarar verebilir?

Birçok şekilde zararlarını görürsünüz.Hipertansiyonu yüksek tansiyona çevirir.Demekki “düşmanlarınızı sevin” diye söylenen söz boşa söylenmemiştir.

NEfret yiyeceklerden alacağımız tadı bile kaçırır.Düşmanlarımızı sevmiyorsak bile kendimizi sevelim en azından ,öyle sevelim ki kendimizi,düşmanlarımız sağlığımızı vemutluluğumuzu bozmalarına izin vermiyelim.Bugün kendimiz için bir iyilik yapalım ve yataktan gülümseyerek kalkalım.Mutlu kalkarsak bütün günümüz mutlu geçer inşallah ,benim öyle oluyor açıkcası;hayatta hiç birşey için kendini yıpratmaya değmez hayat çok kısa…

Düşmanları tartışacak vaktim yok demek” büyük bir onurdur,karşıdaki kişi hatasını anlıyacaktır.Ben yaşadım bu durumu tartışmadan o ortamı terk ettim ve arkamdan söylenen şu olmuş;ne kadar iyi yapmışsın diye yorumlar aldım.

Dedim ya hayat çok kısa!

Kötü söz herzaman sahibine aittir.Birbirimizi kırarsak ne geçecek elimize sonra o kişi öldüğünde pişman oluruz ama nafile son pişmanlık fayda etmez.İnsanın doğasını bilemeyiz.Biz minnettarlık beklerken olay hata olarak sonuç verir .Burda belirtmek istediğim şu minnettar olmayı unutmak insanlar için doğal bişeydir;öyleyse eğer minnettarlığı aramaya kalkarsak,birçok kalp kırıklarıyla karşılaşabiliriz.

Yanlızlıktan yakınan bir kadın hiç akrabalarının ziyaret etmediğinden şikayetçi,merakta etmiyorlar.Onu ziyaret ettiğinizde saatlerce,çocukluklarında yeğenleri için neler yaptığını anlatır durur:hastalandıklarında onlara nasıl baktığını,yıllarca nasıl koruduğunu,nasıl meslek sahibi olduklarını,diğerlerine evlenene kadar nasıl baktığını..

Peki yeğenleri onu görmeye geliyorlarmı?Evet ara sıra bir görev gibi.halbuki öyle yapmasak akrabalarımızı yaşlılarımızı ziyaret etsek , kin tutmasak ne güzel olur.Kadınların tek isteği sevgi ve ilgi.Fakat o yaşlı kadın gibi daha bir çok kadın bunu bekliyor,inşallah biz bu istediklerini verebiliriz .hepimiz için bu aynıdır. Mutlu bir güne uyanın ve mutluluk saçın .Kendinize iyi bakın .

NİLÜFER KAYA

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir