En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Kurtlar Vadisi nin Günümüzdeki Yeri
Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi nin Günümüzdeki Yeri

En son bölümü ile Perşembe gününün birincisi olan reyting rekortmeni dizi beğeni ile karşılandığı kadar fazlaca eleştirilere de maruz kalmaktadır.

Ekranların beğeniyle karşılanmış ve sahip çıkılmış nadir dizilerinden biri olan Kurtlar Vadisi dizisi hayatımıza 2003 yılında Show TV ekranlarında girmiştir. O dönemde mafya dizisi olarak anılan ve dilimize pelesenk olan dizide Polat Alemdar rolünü üstlenen Necati Şaşmaz ve Memati karakterini canlandıran Gürkan Uygun rollerinin hakkını vererek tüm dikkatleri üstlerine çekmeyi başarmışlardır. Televizyon karşısına geçen seyirciye bambaşka dünyalara kapılar aralamışlar ve halkın kahramanı olma yolunda ilerlemişlerdir.

Kurtlar Vadisinden Pusuya

Kurtlar Vadisi dizisi 2 yıl boyunca ekranlarda kalmış olup daha sonra dizinin devamı niteliğinde Kurtlar Vadisi Pusu çekimlerine başlanmıştır. 2007 yılında gösterime giren dizide bu kez daha iddialı konular ortaya konulmuş, derin devlet ve dış güçlerin potansiyeli ele alınmıştır. Kanal D ekranlarında seyircisiyle buluşan dizide ihanet, entrika, terör gibi birçok konu üzerinde durulunca ilk etapta dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Reytinge Yenik Düşecek Mi?

En son bölümü ile Perşembe gününün birincisi olan reyting rekortmeni dizi beğeni ile karşılandığı kadar fazlaca eleştirilere de maruz kalmaktadır. Dizinin reytingleri başarısını tescilliyor fakat birçok eleştirmen artık konuların rutinleştiğini ve üzerine eklenebilecek sürpriz figürün kalmadığını iddia ediyor. Bir diğer eleştiri ise dizideki Polat Alemdar karakterinin fazla üstün olarak yansıtılması ve bu nedenle dizinin inandırıcılığını kaybettiğinden yana. Eleştiriler yerli mi yersiz mi bilinmez ama seyirci Kurtlar Vadisi Pusu dizisine sahip çıkarak izlenme rekorları kırmasını sağlıyor.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir