En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Kurumsal Web Tasarım Analiz Ve Kazanç
web tasarım

Kurumsal Web Tasarım Analiz Ve Kazanç

Küreselleşen dünyada teknolojinin gelişimi açısından ülkemize baktığımız zaman İnternet kullanımı yaygınlaştığını görmekteyiz.

Yurtiçinde ya da yurt dışında kurulan şirket, holding, firma gibi kurumların kendini ispat edebilmek adına kurumsal web sitesi bulundurması gerekmektedir. Bir kurumun ürettiği ürünleri, kullanıcılarına en iyi şekilde tanıtması, özelliklerini belirtmesi gerekmektedir. Bu da bir web tasarım seo suyla mümkündür. Kurumsal web sitesinin kurulmasıyla firma, şirket ya da herhangi bir kurum kendini tanıtma imkânı sağlayacak ve böylece kullanıcıları kendisine çekecektir. Firma kitleler tarafından tanınsın ya da tanınmasın kurumsal web sitesine sahip olmalıdır. Bir kurum ya da firma ne kadar kaliteli olursa olsun tanıtımının yapılması gerekmektedir.

Günümüz dünyasında teknolojinin gelişmesi ve bilişim araçlarının etkisiyle internet kullanımı yaygınlaşmıştır. Yoğun iş temposu, zaman, ulaşılabilirlik bakımından kullanıcılar firmayı web sitesi üzerinden inceleyerek ihtiyaçlarına karşılık aramaktadır. Bu sebeple ne kuruluşu olursa olsun kaliteli bir kurumsal web sitesine sahip olması gerekmektedir. Örneğin; İstanbul gibi metropol şehirlerde web tasarımı gittikçe önem arz etmektedir. Kullanıcıların zamandan tasarruf etme adına kurumların web sitelerini ziyaret etme eğilimi göstermektedirler. Bu bağlamda kurumun geniş kitleye hitap etmesi alanını genişletecektir. Web sitesinin kurulması ne kadar önemliyse web tasarımının kullanışlılığı da önemlidir. Kurulan web sitesi bazı özelliklere sahip olmalıdır.
Kurumun, kurumsal web sitesi ne kadar kaliteli olursa o kadar çok kullanıcı tarafından tercih edilerek ziyaret edilecektir. Öncelikle kurumsal web sitesine isim belirlenmelidir. Seçilecek isim dikkat çekici, merak uyandırıcı olmalıdır. Sitenize çok sayıda reklam almak yerine başka platformda kendi sitenizi reklamını yapmalısınız. Bunun için kaliteli bir web tasarımında, firmanın ürünleri en iyi şekilde kategorize edilmelidir. Kullanıcı tercih edeceği ürünü çeşitli özelliklerine göre filtreleyebilmelidir. Web sitesine eklenen bu filtreleme özelliği kullanıcının işini kolaylaştıracak ve kullanıcının bu web sitesinin tercih etme sebebi olacaktır. Web sitesinde kategorilendirilen ürünlerin özellikleri açıklanmalıdır. Web sitesinde uygulanan renkler birbiriyle uyumlu olmalıdır. Görünüş açısından estetik, özgün, duru bir görünüşe sahip olmalıdır. Bu aşamada Kurumsal web tasarım ilkelerinden yararlanılmalıdır.

Web sitesinde kurumun amaçları, ilkeleri, vizyonu, misyonu belirtilmelidir. Açıklamalar kısa, öz, basit, anlaşılır olmalıdır. Kelime kalabalıklığı, süslü, sanatlı anlaşılmayan kelimeler ziyaretçiyi sıkabilir bu da ziyaretçinin web sitesini terk etmesine sebep olabilmektedir. Web tasarımı yapılırken kullanıcıları sürekli aktif hale getirmek amacıyla web sitesi sürekli güncel tutulmalıdır. Yenilikler, değişen durumlar, ürün stok durumu, son gelişmeler sitede aktif olmalıdır. Kullanıcı web sitesindeki bir ürünle ilgili problem, istek, öneri belirtmek isteyebilir. Bunun için web tasarımında web sitesine ‘canlı müşteri temsilcisi’ eklenmelidir. Bu sayede anında yapılan canlı görüşmelerle, müşteri temsilcileriyle görüşen kullanıcılar kafalarında oluşan soru işaretlerini çözecek ve web sitesinin çekiciliği artacaktır. Kullanıcılar kendilerini özel hissedecektir. Web sitesine kurumun aldığı başarılar ,aldığı ödüller,haberler eklenmelidir.Kurulan web sitesi çağın gereklerine,teknolojinin yeniliklerine uygun,kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte olmalıdır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap etmeyen web sitesi ziyaret edilme gereği uyandırmaz.

Web tasarımı yapılan web sitesine kullanıcı yorumları bölümü eklenmelidir Memnuniyet ya da memnuniyetsizliklerin kullanıcılar tarafından belirtilmesine

imkan tanınmalıdır. Bu yorumlara müdahale edilmemeli, gelen olumsuz yorumlara karşı, kullanıcılarla irtibat kurulup memnuniyetsizlikleri çözüme kavuşturulmalıdır. Böylece ziyaretçilerde web sitesine yönelik bir güven ortamı oluşacaktır. Globalleşen dünyada güven hem kişilerarası hem de kurumlar arası önemli bir değerdir. Çünkü kullanıcı güvenmediği bir web sitesini ziyaret etme gereği duymaz. Bu sebepten ötürü web sitesi kullanıcılara güven vermelidir. Bu özelliklere sahip bir web sitesi alanında uzman ve profesyonel web tasarımcılarıyla mümkün olmaktadır. Karışık, geç açılan, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamayan, estetik yönden yoksun bir web sitesinde kullanıcı inceleme yapmak istemeyecek ve web sitesini ziyaret etmeyecektir. Bu da var olan itimadı zedeleyecektir. Kullanıcı başka web sitelere yönelecek bu da tercih noktasını değiştirecektir. Kurumlarda rekabet söz konusu olduğundan web tasarım İstanbul bu aşamada çok önemli bir yere sahip olduğu yadsınılmaz bir gerçek olmuştur. Rekabet ortamından başarılı bir şekilde çıkmanız adına kaliteli bir web tasarımına sahip olmalısınız.

Kaynak : www.ceobilisim.com

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir