En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Rabbimize Karşı Görevlerimiz

Rabbimize Karşı Görevlerimiz

İnsanlar Allah’a inanmak ve kulluk etmekle yükümlüdürler. Bizlerde ibadetlerimizi yerine getirmeliyiz.

Bu gün iyi olup yarın kötü bir duruma düşeceğimizi bilemeyiz.İnsanı en seçkin varlığı yapan, yaşatan,ona sahip olduğu her nimeti veren ve yeniden diriltecek olan Allah’tır.
Bu cuma günü yaptığımız kötülüklere tövbe edip, biliyorsak kuranı okuyalım.Bilmiyorsakta türkçesinden okuyabiliriz. Allah bağışlıyandır, affedendir…

İnsanların Allah’tan bağışlanma dilemesi ve hiçbir zaman ümidini kesmemesi gerekir.Allah onu boş çevirmez.Dua Allah’ın bağışlama ve esirgemesine yöneliştir.Kulun ona yakarması ve sığınmasıdır.

Bir sürede”Allah’tan korkun!Zira o sizin yaptıklarınızı hakkıyla bilendir.”diye buyrulmuştur.Aklı başında olan bir toplum olarak geçmiş te yaptığımız kötülüklere tövbe etmeliyiz ve ahirettekendimizi kurtaracak ameller işlemeliyiz.Bugün kendimiz için salavat getirelim istediğiniz kadarokuyun ve tövbe edelim,iki rekat namaz kılalım görün bak nasıl içimiz ferah oluyor.Erkek, kadın her müslümanın tevbe etmesi farzdır.

Rabbimiz” ona itaat ettiğimizde o da biz seveceğini ” buyurmuştur.İnsanlara zara vermek yerine onları sevelim amelimizi neden kötü yapalım ki? iyilikler dururken amelimiz temiz olsa sevinmezmiyiz .”Dua ediyorum ama kabul olmuyor”demiyelim.”o duanın zamanı gelmemiştir, belki yada hakkınızda hayırlı değilse Allah kabul etmemiştir.

Sevmek çok önemli insanları,rabbini, canlıları seven insan insanlara zarar vermez.Kötülük,kötülüğü getirir.İyilikte iyiliği .Saygınlığımızı yitirmemek için iyi ameller işlemeliyiz.Ölünce mezarımıza hiç birşey götüremiyeceğiz,sadece yaptığımız amellerle sorumluyuz.

Size Semine&Senai DEmirci’ her güne bir dua kitabını öneririm.Okuyun gerçekten çok güzel bir dua sözleri, dua öyküleri,dua ayetleri var okudukça keyif alacaksınız umarım .Allah günahlarımızı af etsin onu unutmayalım inşallah amin.Cumanız Mübarek olsun.

Allahım,yardım et bana,

Sana daha güzel dua edeyim diye,

Gereksiz konuşmayayım diye,

Sözlerimi kalbimden diye,

Gerektiğinde konuşayım diye,

Gerektiğinde susayım diye.

NİLÜFER KAYA

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir