En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Web Siteniz Daha Kazançlı Daha Popüler Olsun İster Misiniz
Backlink Siteleri, backlink sitesi, SEO, Search Engine Optimization

Web Siteniz Daha Kazançlı Daha Popüler Olsun İster Misiniz

Web Sitenizin Popülerliğini Hangi Faktörler Etkiler?

Teknolojinin gelişmesi ve hayatımızda vazgeçilmez bir yer edinmesi ile birlikte, gerek Dünya perspektifinden, gerek Türkiye perspektifinden hayatımızda ciddi anlamda değişmeler yaşadık. Artık teknolojiyi ve teknolojinin bizlere sunduğu hizmetleri çok daha fazla kullanıyoruz. İnternet ve internette bulunan Web Siteleri de çok fazla kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran mecralardan birisi.

Web Sitesi Niçin Kurulur?

          Web Siteleri sanal platformun tabiri caizse odaları gibidir. İnsanlara belirli veyahut herhangi bir konuda bilgi vermek, aydınlatmak, sorunları çözümlemek gibi maksatlar ile açılan bu sitelerin sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. Belirtmeliyiz ki bu web siteleri, kurucu kişisine maddi gelir de getirir. Netice itibari ile söylenebilir ki web sayfaları hem ekonomik destek mahiyetindedir hem de insanları bilgilendirir.

Web Sitenizin Popülerliği

         Kurduğunuz siteden kazanacağınız parayı etkileyen faktörlerden biriside web sitenizin popülerliğidir. Google bünyesinde ne kadar ziyaret edildiği sitenizin popülerliğini tayin edecektir. Uzun vadede web sitenizin ziyaret edilmesine direkt etki edemeyebilirsiniz ancak unutulmamalıdır ki sitenizin prestijini artırmaya yönelik hamleler yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz bu hamlelerin neler olduğunu listeleyelim, hemen sonrasında ise detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

Web Sitenizin Popülerliğini Hangi Faktörler Etkiler?

  • İnternet Reklamcılığı
  • Kurumsal SEM & SEO
  • Backlink Siteleri
  • Logo & Banner & Afiş

İnternet Reklamcılığı

          Facebook, Twitter gibi günde milyonlarca tıklanan ve milyarlarca üyesi olan sanal platform sosyal medya mecraları, haberleşmenin odak noktası haline geldiler. Artık yurtta ve dünyada olan her şeyi bu siteler aracılığı ile duyabiliyoruz. Bu şekildeki güçlü bir kaynağı web sitenizi reklam vererek kullanabilirsiniz. Adınız duyulacak, kaliteniz keşfedilecek ve tercih edilirliğiniz artacaktır.

                      

                Kurumsal SEM & SEO

  • SEM ( Search Engine Marketing )

Türkçe telaffuzu ile Arama Motoru Reklamcılığı olan SEM, internet reklamcılığının yapıldığı mecranın ismidir. Google, Facebook, Twitter dâhil olmak üzere tüm popüler, insanlar tarafından günde milyonlarca defa tıklanan sitelere reklamınız verilir.

  • SEO ( Search Engine Optimization)

Türkçe telaffuzu ile Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO, sanal platformda sizi popüler yapacak hamlelerden en önemlisidir. SEO yardımı ile milyonlarca insan sizi bir günde tanıyabilir, keşfedebilir. Belirtmeliyiz ki kurucu bireyler tarafından en çok tercih edilen hamledir çünkü maliyeti düşük, getirisi yüksektir.

SEO Hakkında Bilgi

                Yazımızın bu kısmında SEO uygulamalarından kısaca bahsetmek istiyoruz.

İlk uygulama ‘Anahtar Kelime İnceleme ve Tespitleri’,

İkinci uygulama ‘Kapsamlı Site İçin SEO Analizi’,

Üçüncü uygulama ‘Sayfa ve Anahtar Kelime Uyumluluk Kontrolleri’,

Dördüncü uygulama ‘Sektör ve Rekabet Analizleri’,

Beşinci uygulama ‘Sosyal Medya Metrik Analizler’,

Altıncı uygulama ‘Rakip Site Kalite ve Stratejik Karşılaştırmaları’ ve tüm bu uygulamaların neticesinde Full SEO Checkup Raporlaması yapılıp sizlere sunulacaktır.

Backlink Siteleri

                Web sitenizin Google Page Rank değerini artırmak istiyorsanız yapmanız gereken önemli hamlelerden birisi backlinktir. Nasıl yapıldığından bahsetmemiz gerekirse, web sitenizde paylaştığınız bir bilgiyi, o bilgiyi paylaşan başka bir sitenin linki ile birlikte vermeye backlink adı verilmektedir. Siteye ise backlink sitesi denmektedir. Backlink tanımı bu şekilde yapılabilir fakat dikkat edilmesi gereken bir husus bulunuyor.

Backlink Alacağınız Siteye Dikkat Edin

Bahsi geçen siteyi tercih ederken page rank değerine dikkat etmenizde fayda var. Ancak bu şekilde kendi web sitenizin popülerliğini artırabilirsiniz. Örnek teşkil edecek şekilde söyleyebiliriz ki page rankı 5 ve üzeri olan siteler tercih edilebilir. 5 in altındakiler için bir kez daha düşünmenizi rica ediyoruz. Ayrıca uzmanlara göre rankı 6 olan siteden alacağınız bir iki link, rankı 3 olan siteden alacağınız beş altı linkten çok daha faydalı olacaktır.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir