En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Yatırımcılara Müjde
arsa fiyatları

Yatırımcılara Müjde

Son günlerde yatırım alanlarında dillerde olan Tekirdağ’da özellikle sanayi bölgelerinde yatırımlar hızlı bir şekilde artış göstermektedir.

Her geçen gün değişen kanunlar ve düzenlemeler ile bu yılki emlak vergi oranındaki artış oldukça düşük bir seviyededir. Böylelikle vergi derdinden az da olsa kurtulabilen yatırımcılar hızlı bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanında yatırımlarına devam etmektedir. Kar amacı güdülerek yapılan veyahut mal varlığını muhafaza etmek için yapılan yatırım bilinci giderek bireylerde oluşmaya ve yatırımlar artmaya başlamıştır. Yatırım yapacağı yerleri genellikle emlak danışmanlarına sorarak veya yatırım yapmak istediği bölgenin emlak komisyon başkanının açıklamalarına bakarak öğrenen kişiler doğru adımlarla yatırım yapıyor demektir.

Yatırımda değerlenen yerler

Son günlerde yatırım alanlarında dillerde olan Tekirdağ’da özellikle sanayi bölgelerinde yatırımlar hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Tekirdağ’ın sanayi bölgesi olan Çorlu’da arsa fiyatlarının son 5 yılda 10 kat arttığı söylenmektedir. Bu da Tekirdağ’a olan ilginin giderek çoğalması anlamına gelmektedir. Bununla birlikte turizmin göz bebeği olan Bodrum’da da arsa ve arazi fiyatlarında büyük artışlar gözlenmektedir. Ünlü şarkıcı Hadise’nin Bodrum’dan almış olduğu arazi ile de bu söylentiler güçlenmektedir.

Büyükşehirlere yatırımlar

Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde iş merkezlerinin çok olması ve nüfusun da çok olmasıyla birlikte buralara yapılan yatırımlar da haliyle daha fazla olmaktadır. Ankara’nın Alacaatlı ve Konutkent projeleri, İzmir’in Balçova projeleri büyük yatırımlar arasında yer almaktadır. İstanbul’un da son günlerde en çok konuşulan bölgesi olan Tuzla ve Aydınlı da büyük yatırım alanlarındandır.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir