En Yeniler
Ana Sayfa / Genel / Yazlık evlerinize yalıtım şart
izocam yalıtım

Yazlık evlerinize yalıtım şart

Binalarda daha kalın yalıtım malzemesi kullanılır ise tasarruf orantılı ve düzgün bir şekilde artarken aynı zamanda sistemde yer alan diğer maliyetler de yükselmeden stabil kalmaktadır.

Son günlerde oldukça konuşulan yalıtım meselesi İzocam satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı Fatih Öktem’in yaptığı açıklamayla birlikte bir şekilde kazanmıştır. Bu açıklamada ise Bodrum’da yer alan bir evin en az Karadeniz’de yer alan bir ev kadar yalıtıma ihtiyacının olması söylenmektedir. Bodrum, Antalya gibi yazlık bölgelerinde bulunan yazlık evlerinizi senenin sadece belli başlı günleri gittiğiniz için önemsemeseniz de bu yazlık eviniz 4 mevsimi de geçirdiği için yıpranmaktadır.

Neden yalıtım?

Genelde soğuktan etkilenmemesi için yalıtım yapıldığı düşüncesi ise bu noktada ne kadar yanlış olduğunu göstermektedir. Çünkü sıcağın var olan etkisinden yalıtımsız evler diğer evlere oranla çok daha fazla etkilenmektedir. Bununla birlikte yaz aylarında sıkça kullanılan klimalar ise enerji tüketimini ve elektrik kullanımını oldukça artırdığı için, İzocam yalıtım ile evlerinizi yalıtım yaptırmanız şart gözükmektedir. Böylelikle çok daha az enerjiye ihtiyaç duyulurken aynı zamanda yazlık evlerinizin de ömrü uzayacaktır.

Yalıtım kalınlıkları nasıl olmalıdır?

Binalarda daha kalın yalıtım malzemesi kullanılır ise tasarruf orantılı ve düzgün bir şekilde artarken aynı zamanda sistemde yer alan diğer maliyetler de yükselmeden stabil kalmaktadır. TS 825 Binalarda Isı Yalıtımı Kuralları Standardı ülkemiz için yalıtım kalınlıklarını 4 farklı iklimin de görülmesinin sebebiyle 5-10 cm olarak öngörmektedir. Tıpkı ülkemizdeki gibi farklı mevsim türlerinin hüküm sürdüğü ülkelerde bölgelerden bölgelere veya şehirlerden şehirlere göre de yalıtım kalınlıkları farklı olabilmektedir. Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’de yalıtım kalınlıkları en az 6 cm olarak öngörülürken, Akdeniz bölgesinde yer alan Bodrum ve Antalya gibi sahil kenarı yerlerde ise yalıtım kalınlıkları asgari olarak 6 santimetrenin yeterli olacağı belirlenmiştir. Bu sebeple İzocam sayesinde doğru ve kalın yalıtım sayesinde evlerinizde tam koruma sağlamanız mümkün olacaktır.

About admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİK

Yalan Dolan – İstanbul’da tiyatro severlerle buluşuyor

Tema Kültür Sanat’ın sahneye taşıdığı, yazar ve yönetmenliğini yapan Cengiz Küçükayvaz’ın ayı zamanda rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir